Ana Sayfa EĞİTİM, KONYA HABER, Manşet, Manşet Altı 21 Eylül 2021 63 Görüntüleme

7,6 MİLYON TL’YE MAL OLAN 2 ANAOKULU KARATAY’DA HİZMETE AÇILDI

VAHDETTİN ÖZKAN: EĞİTİM ÖNCELİKLİ İŞİMİZ

ORHAN ERDEM: EĞİTİMDE ÖRNEK İŞLERE İMZA ATILIYOR

HASAN KILCA: 2 OKULUMUZLA DAHA EĞİTİM YATIRIMLARIMIZI TAÇLANDIRDIK

SEYİT ALİ BÜYÜK: 2 OKUL KARATAY BELEDİYEMİZİN GELECEĞE DAİR YAPTIĞI EN GÜZEL YATIRIM

Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanarak ilçeye kazandırılan Hamzaoğlu ve Köprübaşı Mevlana Anaokullarının resmi açılışları, düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Toplamda 7 milyon 600 bin liraya mal edilen 8 derslikli iki anaokulunun açılışında konuşan Konya Valisi Vahdettin Özkan, eğitimin ülkenin en önemli ve en öncelikli meselesi olduğunun altını çizdi. AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya belediyelerinin eğitim alanında Türkiye’ye örnek işlere imza attığını aktarırken, Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, 2 yeni anaokul projesinin eğitime yaptıkları yatırımları taçlandırdığını söyleyerek ilçeye kazandıracakları 4 yeni okulun daha müjdesini verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük ise, anaokullarını ilçeye kazandıran Karatay Belediyesi’nin kaynaklarını eğitime yönlendirmesinin geleceğe yapılan en güzel yatırım olduğunun altını çizdi.

Karatay Belediyesi’nin eğitime yönelik yatırımları aralıksız bir şekilde devam ediyor. Bu kapsamda belediye tarafından yapımı tamamlanan Hamzaoğlu ve Köprübaşı Mevlana Anaokullarının resmi açılışları, düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Köprübaşı Mahallesi’nde hizmete giren Mevlana Anaokulu’nun bahçesindeki programda konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay’ın eğitimde örnek olduğunu ifade ederek; eğitime yaptıkları yatırımları 2 yeni anaokul ile taçlandıklarını söyledi.

ÇOCUKLARIMIZA DAHA GÜZEL YARINLAR ARMAĞAN ETMENİN ÇABASINDAYIZ

Çocukların ve gençlerin geleceği için eğitime yatırım yapılmasının önemine vurgu yapan Başkan Hasan Kılca okul öncesi eğitimin çocuklar için hayati öneme sahip olduğunu belirterek, “Bu kapsamda ilçemize Hamzaoğlu ve Köprübaşı Mevlana Anaokullarımızı kazandırdık. Her iki okulumuz da 8 derslikli sınıf, çok amaçlı salon, yemekhane, mutfak, idari bölümler ve servis alanları ve otoparka sahip. Toplamda 7 milyon 600 bin liraya mal olan Mevlana ve Hamzaoğlu Anaokullarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Allah evlatlarımızı göz ve gönül aydınlığımız kılsın. Sesleriyle gönül dünyamızı onaran, minik elleri ama kocaman yürekleriyle içimizi ısıtan yavrularımız için yapılan her hizmet, geleceğe yapılan en kalıcı ve bizce en kıymetli yatırımdır. Çünkü çocuk, dünya hayatının en taze fidanı, en büyük armağanıdır. Onlara çok daha güzel yarınlar armağan etmenin çabasıyla çalışıyoruz. Zira biliyoruz ki onlar, hayatın kendisidir” ifadelerini kullandı.

BAŞKAN KILCA’DAN KARATAY’A 4 YENİ OKUL MÜJDESİ

Karatay’ın eğitim kalitesinin yükselmesine katkı sağlamak amacıyla her gün yeni bir projeyi hayata geçirme gayreti içerisinde olduklarına vurgu yapan Hasan Kılca, söz konusu projeler hakkında şunları söyledi: “Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da ilçemizin tamamında ilkokul birinci sınıfa başlayan tüm yavrularımızın çanta ve kırtasiye ihtiyaçlarını hazırlayarak bunları okul sıralarına bıraktık. Bu desteğimizin yanı sıra ortaokul ve lisede eğitimlerini sürdüren yine tüm

öğrencilerimize de ‘Bilim Teknik’ ve ‘Bilim Çocuk’ dergilerini ücretsiz bir şekilde ulaştırıyoruz. Bizim için değerli, geleceğimiz için önemli olduklarını her fırsatta bilmelerini istediğimiz çocuklarımızda bilim sevgisi oluşmasına da katkıda bulunuyoruz. Çünkü biliyoruz ki temelleri sağlam zemin üzerine kurmak için milli ve manevi değerlerine bağlılık kadar; araştıran, okuyan, okuduğunu hayatına katan ve bunu bütün tüm insanlığa fayda sağlayarak üretimler ortaya koyan nesillerimize çok ihtiyacımız var. Buradan 4 yeni okulumuzun daha müjdesini verelim. Nakipoğlu Mahallemize 32 derslikli, Keçeciler Mahallemize 32 derslikli, Keykubat Mahallemize 32 derslikli ve Kızören Mahallemize de 4 derslikli okul kazandıracağız. Bu projelerimizin de temellerini de kısa sürede atacağız inşallah. Bu vesileyle; yavrularımızın eğitim ve öğretim hayatları süresince hiçbir fedakârlıktan kaçınmadan her türlü desteği sunan Milli Eğitim Bakanlığımıza, eğitimle ilgili bütün projelerimizde desteğini hiçbir zaman esirgemeyen milletvekilimiz Orhan Erdem başta olmak üzere tüm milletvekillerimize, il ve ilçe milli eğitim müdürlüğümüze, öğretmenlerimiz ile kıymetli ailelerimize şükranlarımı sunuyorum. Mevlana ve Hamzaoğlu Anaokulumuzun minik yavrularımız başta olmak üzere Karatay’ımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

BELEDİYELERİMİZİN ÖNEMLİ DESTEĞİNİ GÖRÜYORUZ

Konya İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, törende yaptığı konuşmada modern ve kaliteli alanlara sahip Hamzaoğlu ve Köprübaşı Mevlana anaokullarını ilçeye kazandıran Karatay Belediyesi’nin, kaynaklarını eğitime yönlendiriliyor olmasının geleceğe dair yapılan en güzel yatırım olduğunu söyledi.

Belediyelerin eğitim hassasiyetine vurgu yapan Seyit Ali Büyük; “Biz birlikte oldukça kazanan her zaman Konya oluyor. Valimizin öncülüğünde; milletvekillerimiz, STK’lar ve belediyelerin katkılarıyla Konya’da eğitim bir numara. Belediyelerimizin büyük desteğini görüyoruz. Hangi kurum veya kuruluş olursa olsun, eğitim olduğu zaman farklı bir düşünce farklı bir anlayış değil bir akılda, ortak akılda birleşme var. Konya kazanıyor, Türkiye kazanıyor özele inersek Karatay, Meram, Selçuklu ve öğrencilerimiz kazanıyor. Konyamızdaki 500 bin öğrencimiz ve 34 bin öğretmenimiz adına Karatay Belediye Başkanımız Sayın Hasan Kılca’ya teşekkür ediyorum” dedi.

KARATAY BELEDİYEMİZ EĞİTİM YATIRIMLARINA YENİ BİR DEĞER KATTI

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca’nın yaptığı yatırımlarla ilçeyi güzel bir değişim ve dönüşümle farklı bir noktaya taşıdığını söyleyen Selçuklu Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, ilçeye kazandırılan iki anaokuluyla da eğitim yatırımlarına yeni bir değer daha kazandırıldığını söyledi.

Başkan Pekyatırmacı; “Konya’mızda birlik ve beraberlik içerisinde hizmetlerimize devam ediyoruz. Bu birlik ve beraberliğin bereketi de bu okullar gibi meyvelerini veriyor. Eğitim her zaman önceliğimiz ve bu konuda ne yapsak azdır. Ülkemizin dört bir yanında eğitim yatırımları devam ediyor. Biz de yerel yönetimler olarak katkı noktasında elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Burada güzel bir eser ortaya çıkmış, Karatay Belediye Başkanımızı tebrik ediyorum. ‘Bir Başka Karatay’ diye yola çıktı ve birbirinden büyük yatırım ve hizmetlerle Karatay’ı adeta dönüştürüyor. Bu iki anaokulumuzun da Karatay’ımıza, milli eğitim camiamıza, çocuklarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

KONYA İÇİN EL BİRLİĞİYLE ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Konya belediyeleri olarak Türkiye’yi her alanda geliştirmek için hep birlikte gayret ettiklerini aktaran Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş da, iki yeni anaokulun Karatay’a hayırlı olmasını diledi.

Yerel yönetimler olarak Konya’yı ihya ve imar etmek için elbirliği ile çalışmaya devam edeceklerini aktaran Mustafa Kavuş, şunları dile getirdi: “Eğitim başta olmak hizmet alanımızın dışındaki alanlarda da elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışıyoruz. Belediyeler olarak alan sınırlamamız yok. Vatandaşlarımızın doğumdan ölümüne kadar ki süreçte geçen sürede ihtiyaç duyduğu her şeyle ilgileniyoruz. Dolayısıyla eğitim, sağlık ve emniyetle ilgili hangi iş olursa olsun kendi bütçemiz el verdiği sürece yatırımlar yapmaya devam edeceğiz. Konya’ya hizmet eden, ilçelerimize hizmet eden kurumlarla hep beraber ilimizi ve ilçemizi ihya ve imar etmeye çalışacağız. İki okulu Karatay’a kazandıran Hasan Kılca Başkanımıza teşekkürlerimi sunuyorum.”

İKİ GÜZELLİĞİ AYNI ANDA YAŞIYORUZ

AK Parti Konya İl Başkanı Hasan Angı ise Karatay’a kazandırılan iki anaokulunun yarınların teminatı olan çocukları tam donanımlı bireyler olarak yetişmesinin ilk adımı olacağını söyledi.

Hasan Angı, “Bugün burada çok önemli ve hayırlı bir iş yaptığımızın farkındayız. Şehrimiz iki güzelliği aynı anda yaşıyor. Okullardaki yavrularımız bu ülkenin 30 yıl sonraki nöbetini devralacak çocuklarımız. Onların ihyası ve inşası için tüm kurumlarımız el birliği halinde bu hizmetleri gerçekleştiriyorlar. Geçmişten günümüze kadar yapılan eğitim yatırımları Türkiye’nin eğitim sisteminde önemli mesafeler aldığını gösteriyor. Bu iş birliklerinin sonucunda ülkemiz büyüyor. Bu güzel ve özel yatırımlar için değerli başkanımıza ve ekibine gerçekten teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

KARATAY BELEDİYEMİZ ÖNEMLİ EĞİTİM YATIRIMLARI YAPIYOR

AK Parti Konya Milletvekili Orhan Erdem, Konya Belediyelerinin örnek işlere imza attığını söyleyerek belediyelerin neredeyse Milli Eğitim Bakanlığının eğitime ayırdığı yatırımlar kadar para aktarmaya başladığını söyledi.

Orhan Erdem, sözlerini şöyle tamamladı: “Karatay Belediye Başkanımız çok önemli eğitim yatırımları yapıyor. Eğitime katkı sağlayan tüm kuruluşlarımızı tebrik ediyorum, Hasan Başkanımızın da dediği gibi geleceği bu çocuklar, yavrularımız inşa edecek. Ülkemizi yavrularımız yönetecek. Okul öncesi eğitimi biz eğitimde çok ayrı bir yerde tutuyoruz. Bugün iki tane böyle okul açtık. İnşallah diğer mahallelerimizde de ihtiyaç olan yerlerde hem bakanlık yatırımları hem belediyelerimiz kanalıyla bu eksiklikleri gidereceğiz. Karatay Belediye Başkanımıza ve ekibine bu hizmetleri için teşekkür ediyorum. Yeni okullar hayırlı olsun.”

ÖNCELİĞİMİZ EĞİTİM

Konya Valisi Vahdettin Özkan, eğitimin ülkemizin en önemli ve en öncelikli meselesi olduğunun altını çizerek, Karatay Belediyesi’nin aynı anda iki anaokulu ilçeye kazandırmasının takdir edilmesi gereken bir konu olduğunu belirtti.

Vali Özkan, “Belediyelerimiz yaptıkları çalışmalarla örnek teşkil edecek faaliyetler yapmaktadırlar. Hasan başkanımıza ve ekibine bu vesileyle teşekkür ediyorum. Eğitime dair bir konu olduğu zaman önemli işler yapıyorlar. Dünyanın her yerinde eğitim ve sağlık yatırımlarının iyileştirilmesi ön plandadır. Ülkemizde de hem kalkınma planlarında, hem hükümet programlarının stratejik hedeflerine bakıldığı zaman eğitim alt yapısının iyileştirilmesi için çalışmalar yapıldığı görülmektedir. Bu bağlamda eğitim ve kamu hizmetinin yaygınlaştırılması, eğitim kalitesinin arttırılması için bütün bunlar kurumlarımızın vizyonu, misyonunda da hedef olarak belirlenmektedir” şeklinde konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından Karatay Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Hamzaoğlu ve Köprübaşı Mevlana Anaokullarının resmi açılışı, dualar eşliğinde gerçekleştirildi.

Açılış programına, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, Konya İl Müftüsü Ali Öge, Karatay Kaymakamı Zafer Orhan, Selçuklu Kaymakamı Ömer Hilmi Yamlı, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Sağdıç, AK Parti Karatay İlçe Başkanı Mehmet Genç, Karatay mülki erkânı, meclis üyeleri ve muhtarlar katıldı

Yorumlar

Yorumlar (Yorum Yapılmamış)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

xxx izle porno bedava porno Alexis Texas Asa Akira Riley Reid Kendra Lust Peta Jensen Jada Stevens Mia Khalifa
Tema Tasarım | Osgaka.com